Pine Bluffs Post - Serving all of Eastern Laramie County since 1908

High School JV Wrestling Results

 

December 14, 2017



High School Junior

Varsity - 126-130 B

1st Place - Devon Carr of Douglas

2nd Place - Theo Daniel of Longmont

3rd Place - Jacob Martin of Poudre

4th Place - Dominque Gordon of Chaparral

5th Place - Colby Stockton of Burns/Pine Bluffs

High School Junior

Varsity - 129-132

1st Place - Bini Barila of Longmont

2nd Place - Gabe Zwisler of Fort Collins

3rd Place - Dylan Fielding of Mountain View

4th Place - Bennett Hamel of Douglas

5th Place - Joey Romans of Burns/Pine Bluffs

High School Junior

Varsity - 136-140

1st Place - Cody Pierce of Torrington

2nd Place - Austin Mondragon of Burns/Pine Bluffs

3rd Place - Keeran Kaske of Cheyenne East

4th Place - Zach Sullivan of Central

High School Junior

Varsity - 139-143

1st Place - Cole Carroll of Windsor

2nd Place - Sterling Barth of Burns/Pine Bluffs

3rd Place - Ramon Vasquez of Douglas

4th Place - Dominic Gallegos of Cheyenne East

5th Place - Luke Boutte of Kelly Walsh

High School Junior

Varsity - 145-147

1st Place - Jameson Hill of Fort Collins

2nd Place - Braydon Marks of Central

3rd Place - Riley Christensen of Sidney

4th Place - John Bookstaver of Cheyenne East

5th Place - Diana Sanchez of Burns/Pine Bluffs

High School Junior

Varsity - 158-162

1st Place - Luke Nathan of Kelly Walsh

2nd Place - Justus Doolin of Cheyenne East

3rd Place - Winsten McGraw of Eaton

4th Place - Hayden George of Central

5th Place - Mitchell Miller of Burns/Pine Bluffs

High School Junior

Varsity - 163-169

1st Place - Coby Goossen of Central

2nd Place - Judsen Church of Eaton

3rd Place - Mark Merryfield of Burns/Pine Bluffs

4th Place - Lucas Mizel of Cheyenne East

5th Place - Ishmael Perin of Kelly Walsh

High School Junior

Varsity - 168-177

1st Place - Joseph Brubeck of Central

2nd Place - Hazael Mendoza of Scottsbluff

3rd Place - Zander Hottell of Burns/Pine Bluffs

4th Place - Taigen Freeman of Cheyenne East

5th Place - Chasen Small of Torrington

High School Junior

Varsity - 175-185

1st Place - Eddie Elaire of Central

2nd Place - Jose Hernandez of Poudre

3rd Place - Lane Naasz of Kelly Walsh

4th Place - Derik Smith of Burns/Pine Bluffs

5th Place - Grant Howell-Perkins of Laramie

High School Junior

Varsity - 188-196

1st Place - Rhiley Grubbs of Torrington

2nd Place - Marshall Brown of Cheyenne East

3rd Place - Izaak Rohde of Burns/Pine Bluffs

4th Place - Val Herd of Central

5th Place - Andrew Hernandez of Laramie

High School Junior

Varsity - 200-209

1st Place - Jimmy Koenig of Central

2nd Place - Matthew Reynolds of Fort Collins

3rd Place - Ricky Onate of Sidney

4th Place - Thayne Vialpando of Burns/Pine Bluffs

5th Place - Jaylon Martinez of Douglas

High School Junior

Varsity - 205-215

1st Place - Colby Crow of Scottsbluff

2nd Place - Lincoln Siebert of Burns/Pine Bluffs

3rd Place - Logan Tracy of Chaparral

4th Place - Sebastian Doucette of Torrington

5th Place - Marcus Mongiello of Douglas

High School Junior

Varsity - 217-224

1st Place - Hayden Hofrock of Sidney

2nd Place - Braden Martinez of Chaparral

3rd Place - Reid Foster of Douglas

4th Place - Jonathan Chaplin of Poudre

5th Place - Conner Polk of Burns/Pine Bluffs

High School Junior

Varsity - 226-236

1st Place - Edel Diaz-Jaime of Douglas

2nd Place - Connor McBroom of Kelly Walsh

3rd Place - Zach Higgins of Cheyenne East

4th Place - Jerald Merrick of Torrington

5th Place - Colten Tyner of Burns/Pine Bluffs

High School Junior

Varsity - 233-243

1st Place - Josue Ortega of Eaton

2nd Place - Wade Pollock of Burns/Pine Bluffs

3rd Place - Brandon Deen of Torrington

4th Place - Boaz Platt of Central

5th Place - Lane Hughes of Sidney

 

Reader Comments
(0)

 
 

Powered by ROAR Online Publication Software from Lions Light Corporation
© Copyright 2018